Apsauga nuo brukalų ir virusų

Atnaujinta: 2017-01-05

Brukalų (ne)pristatymas

El. laiškai, patikrinti nuo brukalų (spam) ir atitinkantys visus el. šiukšlių požymius, VU el. pašto sistemoje yra žymimi [BRUKALAS].

Siekiant sumažinti brukalo srautą, nuo 2009 m.  liepos  10 d. [BRUKALAS] pažymėti laiškai  nepristatomi į Jūsų universitetines el. pašto dėžutes. Jeigu dėl kokių nors priežasčių turite gauti [BRUKALAS] pažymėtus nieklaiškius, iš savo universitetinės el. pašto dėžutės atsiųskite prašymą adresu , temoje (subject) įrašę „Pristatyti spam“.

El. pašto apsauga nuo brukalų ir virusų

Nuo 2015 m. birželio 17 d. Vilniaus universitete el. pašto srautą filtruoja atnaujinti Symantec Brightmail įrenginiai, kuriuose įdiegta el. pašto apsaugos nuo el. šiukšlių ir virusų sistema.

Pagal antivirusinės kontrolės taisykles virusuoti laiškai kaupiami el. pašto serveryje statistinei analizei, el. pašto naudotojų jie nepasiekia. Tačiau el. pašto naudotojus pasiekia laiškai, kurių temoje (subject) pažymėta [SPYWARE/ADWARE INFECTED]. Taip žymimi laiškai, kuriuose aptiktos šnipinėjimo programos (spyware arba adware).

Pagal antispaminės kontrolės taisykles el. pašto naudotojus pasiekiančios el. šiukšlės yra žymimos, jų  temoje (subject) prirašant tam tikrą žymę. Nuo 2009 m. liepos 10 d.  iki tol žymėti laiškai žyme [Spam] yra žymimi [BRUKALAS], siekiant juos atskirti nuo kitų el. pašto sistemų žymėjimų, o įtartini laiškai, žymėti [Suspected Spam], yra žymimi [Gal BRUKALAS?]. 

Į el. pašto dėžutę ateinančius aukščiau išvardintomis žymėmis pažymėtus laiškus galima filtruoti. Vienas iš pavyzdžių, kaip nustatyti žiniatinklio pašto filtrus, pateikiamas čia...

Daugiau informacijos apie apsaugos nuo spam veikimą VU el. pašto sistemoje rasite čia...

Taip pat siūlome susipažinti su oficialių VU el. pašto domenų (domain), kuriems yra taikomos filtravimo taisyklės, sąrašu.

Klausimus, susijusius su VU el. pašto apsauga nuo el. šiukšlių ir virusų, galima siųsti adresu .

Daugiau informacijos apie tai, kaip ne tik apsaugoti savo el. pašto dėžutę nuo el. šiukšlių ir virusų, bet ir kaip išlikti saugiam internete, galima rasti LITNET CERT tinklalapyje.

 

Brukalų (ne)pristatymo VU el. pašto naudotojams politika (nuo 2009-07-01)

 1. Vilniaus universiteto darbuotojų ir studentų, naudojančių oficialius, pagal „DNS vardų skyrimo taisykles Vilniaus universitete“ sudarytus el. pašto adresus, ateinančių iš Interneto  laiškų srautas yra tikrinamas dėl brukalo – nelaukiamos ir nepageidaujamos elektroninės reklamos bei nieklaiškių (spam) – naudojant aparatines priemones – VU Antispaminės kontrolės įrangą. Jokiems kitiems universiteto darbuotojų ir studentų naudojamiems el. pašto adresams VU Antispaminės kontrolės priemonės  netaikomos.
 2. Bendru atveju Antispaminės kontrolės įrangos  brukalu pripažinti ir atitinkamai pažymėti laiškai Vilniaus universiteto el. pašto naudotojams, turintiems p.1 apibrėžtus adresus, nepristatomi.
 3. Universiteto kiekvieno kamieninio padalinio vadovas turi teisę kreiptis su prašymu į Informacinių technologijų taikymo centro direktorių, kad  padalinio darbuotojams ir/arba studentams bei tarnybiniams adresams (elektroninėms konferencijoms) būtų pristatomi brukalu pripažinti ir atitinkamai pažymėti laiškai.
 4. Vilniaus universiteto el. pašto naudotojai turi teisę bet kuriuo metu individualiai iš savo vardinės el. pašto dėžutės teikti prašymą pristatyti  brukalu pripažintus ir atitinkamai pažymėtus laiškus arba jų nepristatyti. Prašymai pateikiami VU Antispaminės kontrolės įrangos administratoriui adresu .
 5. Apie Vilniaus universiteto brukalo (ne)pristatymo politikos taikymą bei pasikeitimus kiekvienas VU el. pašto naudotojas informuojamas individuliai.
 6. VU Antispaminės kontrolės priemonės netaikomos:
  -    vidiniam VU darbuotojų ir studentų susirašinėjimui;
  -    kitiems, ne p.1 adresams;
  -    aplenkiant VU Antispaminės kontrolės įrangą atėjusiems elektroniniams laiškams.
 7. Ši politika įsigalioja nuo 2009 m. liepos 10 d.

VU el. pašto administratorius

 

VU el. pašto nepageidaujamų ir virusuotų laiškų filtravimo statistika

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos