Kodėl pašto programoje turėdamas visus elektroninius laiškus, webmail.vu.lt ar web2mail.vu.lt puslapiuose matau tik paskutinio mėnesio?

Greičiausiai jūsų programoje yra įjungta automatinė laiškų trynimo iš serverio funkcija (7 punkto D papunktis iš instrukcijos https://www.ittc.vu.lt/bendravimas/el-pastas/programu-instrukcijos/outlook-2010). 7 punkte nurodytame programos lange galite koreguoti laiko nustatymus pagal poreikį. Šios funkcijos visiškai išjungti nerekomenduojame dėl riboto elektroninio pašto dėžutės dydžio.

Kaip persiųsti el. pašto administratoriams el. laiško antraštes?

Instrukcija naudojantiems pašto programą Outlook 2010, 2013, 2016. 

1. Atsidarykite reikiamą laišką.

el pastas

 2.  Pasirenkite "Failas" > apačios dešinėje  "Ypatybės" > apačioje pilkame fone "Internetinės antraštės".

el pastas 2

 3. Pažymėkite tekstą prie skilties "Internetinės antraštės" ir nukopijuokite spauskite klaviatūroje CTRL+C ir naujame laiško tekste CTRL+V .

el pastas 3

Kaip webmail.vu.lt blokuoti nepageidaujamus laiškus?

Norint blokuoti nepageidaujamus laiškus webmail.vu.lt reikia siuntėjo kontaktą (el.pašto adresą) įtraukti į „juodajį sąrašą“.

Tam reikia atlikti šiuo veiksmus:

1.  Prisijungus prie webmail.vu.lt ir viršutiniame meniu juostoje paspausti „Nustatymai“

m js 1

 

2. Paspausti „Filtrai“

m js 2

3.Atsidariusiame lange patikrinti ar yra pažymėtos nurodytos opcijos ir jeigu ne, pažymėti ir paspausti „Išsaugoti“

m js 3

4. Spauspausti „Redaguoti juodajį sąrašą“

m js 4

 

5. Juodajame sąraše pažymine ką norime daryti su nepageidautino adresato laiškais

A - visiškai ištriname

B - perkeliame į nurodytą katalogą

C- lauke surašome nepageidaujamus el.pašto adresus

Spaudžiame „Išsaugoti“

m js 5

6. Paspausti  „Filtrai“

 

m js 6

 

7. Paspausti  „Taikyti filtrus“

m js 7

Kaip siųsti laiškus iš tinklinių multifunkcinių įrenginių?

Jei padalinyje turite tinklinį multifunkcinį įrenginį (spausdintuvas/skeneris/kopijuoklis), kuris gali siųsti skenuotus dokumentus el. paštu, jį reikėtų sukonfigūruoti laikantis tam tikrų taisyklių.

Laiškų siuntimo tvarka ir nustatymai:

  • Įrenginyje naudojamas siuntėjo (From) adresas turi būti egzistuojantis VU el. pašto adresas, kad būtų kur pristatyti laiškus su klaidų pranešimais (pvz. neteisingas gavėjo adresas, per didelis laiškas ir pan.). Tam reikalui rekomenduojame užsakyti tarnybinį el. pašto adresą (el. pašto konferenciją), pvz. , ir pan.;
  • El. laiškų siuntimui naudokite serverį mailrelay.vu.lt;
  • Registruokite įrenginį ar serverį adresu info.tinklas.vu.lt/mailrelay;
  • El. laiškų iš įrenginių siuntimas per kitus (pvz. mail.vu.lt/smtp.vu.lt, smtps.vu.lt ar post.vu.lt ar kt.) VU el. pašto serverius yra draudžiamas.

 

Ką daryti, jei gavau laišką su prašymu nurodyti savo prisijungimo duomenis?

Neretai pasitaiko laiškų nuo neva VU el. pašto sistemos administratoriaus, kuriuose prašoma dėl įvairiausių priežasčių nurodyti savo VU el. pašto prisijungimo vardą ir slaptažodį arba kitus asmens duomenis.

 

Tokius laiškus galima iškart trinti.

 

Norime priminti, kad:

  • Laiškai nuo VU el. pašto sistemos administratoriaus visada siunčiami tik iš oficialių VU adresų, t.y su galūne @vu.lt ir atsakymai/paklausimai/pageidavimai turėtų būti siunčiami atitinkamai tik šiais adresais.
  • VU el. paštą administruojančiam personalui nereikia sužinoti Jūsų prisijungimo vardo. Tie darbuotojai, kuriems to reikia darbui, prisijungimo vardą gali sužinoti ir patys.
  • Kadangi slaptažodžiai sistemoje saugomi užšifruoti, jų paprastai negali matyti ir sistemos administratoriai. Dėl šios priežasties beprasmiška klausti ir savo pamiršto slaptažodžio (pamirštam slaptažodžiui pakeisti yra atitinkamos procedūros). Tvarkingam sistemos darbui užtikrinti administratoriai tikrai neprivalo žinoti Jūsų slaptažodžio, todėl jie patys niekada neskambins ir neklaus Jūsų VU el. pašto ar kokio kito slaptažodžio. Slaptažodis reikalingas tik tam, kad el. pašto naudotojas galėtų skaityti ir rašyti laiškus.
  • Jei iškilo rimta problema ir ją galbūt greičiau galėtų padėti išspręsti Jūsų slaptažodžio žinojimas, prašome skambinti oficialiai ITTC tinklalapyje skelbiamais pagalbos telefonais. Tik aiškiai apibūdinus problemą galėsime spręsti, ar tikrai techninės pagabos personalui būtina žinoti Jūsų slaptažodį. El. laiškuose slaptažodžių geriau nesiųsti.
  • Visais atvejais techninės pagalbos personalui tikrai nebūtina žinoti Jūsų asmens kodo, asmens tapatybės kortelės (paso) numerio ir tuo labiau bankinių sistemų duomenų.

 

Prašome būti budriems ir nedalinti savo prisijungimo duomenų tretiesiems asmenims.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos