Ką daryti, jei el. pašto dėžutė (Inbox ar kiti katalogai) viršijo skiriamą disko vietą?

Atnaujinta: 2017-02-03

 

Visų VU el. pašto dėžučių laiškų katalogai yra padalinti į dvi sritis:

1. INBOX katalogas (gauti laiškai);

2. Kiti katalogai (trash, sent-mail, saved-messages ir visi naudotojo sukurti katalogai).

 webmail-katalogu-dydziai

Šiuo metu galiojantys disko vietos apribojimai skelbiami čia...

 

Vietos apribojimų tipai ir jų viršijimo požymiai:

  Katalogai Apribojimų tipas Persipildymo simptomai ir taikomos priemonės
1. INBOX 

Menama riba

(soft quota)

Gautas laiškas dėl viršyto INBOX katalogo dydžio.

Jei katalogas nesumažinamas, INBOX laiškai perkeliami į laikiną katalogą.

Laikinas katalogas ištrinamas suėjus nustatytam terminui.

2.  Kiti katalogai

Griežta riba

(hard quota)

Nebeveikia paprastas laiškų trynimas į šiukšliadėžę (trash).

sent-mail katalogą neišsaugomi išsiųsti laiškai.

Neleidžiama kurti naujų katalogų.

Neleidžiama perkelti laiškų tarp katalogų.

 

 1. INBOX taikoma menama riba (soft quota). Jei ji viršijama, naudotojas apie tai pirma informuojamas el. paštu (visus naujus laiškus jis gauna toliau) ir jei nesumažina katalogo dydžio, INBOX laiškai perkeliami į laikiną katalogą, iš kurio pašalinami suėjus nustatytam terminui.
 2. Likusiems katalogams taikoma griežta riba (hard quota). Jei juose esantys laiškai pasiekia nustatytą ribą, naudotojas juose negali atlikti operacijų (nebeveikia paprastas laiškų trynimas į šiukšliadėžę, o į sent-mail katalogą neišsaugomi išsiųsti laiškai, neleidžiama kurti naujų katalogų ir perkėlinėti tarp jų laiškų). Tokiu atveju galima laiškus tik „Ištrinti negrįžtamai“ arba išsaugoti asmeniniame kompiuteryje bei išorinėje laikmenoje.

 

Dažniausiai persipildantys katalogai yra:

 1. Inbox (kai gauti laiškai netrinami visai arba labai retai, naudojama klientinė programa, pvz. Outlook, su nustatymais palikti parsiųstus laiškus serveryje).
 2. sent-mail (kai siunčiama daug ar didelių laiškų per webmail.vu.lt ir jie visi išsaugomi sent-mail),
 3. trash (kai laiškai trinami, bet šiukšliadėžė nevaloma, praleidžiama profilaktika).

 

I. Pirma patikrinkite, kiek diskinės vietos užima Jūsų el. pašto dėžutės katalogai. Trumpai kaip tai padaryti, skaitykite čia...

 

II. Nereikalingus laiškus ištrinkite iš el. pašto serverio, o reikalingus ir daug vietos užimančius failus perkelkite į savo kompiuterį ar nešiojamą laikmeną.

Tai galite padaryti:

 A. Žiniatinklio pašto programoje webmail.vu.lt :

 1. prisijunkite žiniatinklio pašto programa prie savo el. pašto dėžutės;
 2. pasirinkite reikiamą katalogą iš sąrašo (sent-mail, trash ir pan.);
 3. atsivėrusiame kataloge norimus laiškus pažymėkite (uždėkite varneles ties Jums reikalingais laiškais) ir paspauskite mygtuką "Ištrinti negrįžtamai" (persipildžius katalogams paprastas trynimas gali neveikti).

 

B. Automatiškai su klientine pašto programa

Pastarasis būdas yra patogus, jei naudojatės klientine (Outlook Express, Thunderbird ir pan.) programa, kompiuteryje turite visus reikalingus laiškus, tačiau nustatymuose nurodyta serveryje palikti laiškus, o jų serveryje susikaupė šimtai ar net tūkstančiai. Jums užteks nurodyti programoje, kad visi senesni nei pvz. 14 dienų laiškai būtų trinami iš serverio Inbox katalogo juos parsisiuntus į Outlook Express ar pan. programą. Tokiu būdu Jums nereikės trinti šimtų senų laiškų rankiniu būdu iš Inbox katalogo webmail.vu.lt , o naujausius laiškus visada galėsite skaityti abiem būdais.
Klientinių programų nustatymo pavyzdžiai pateikti čia...

Pastaba

Atminkite, jog Outlook Express ir panašios programos parsiunčia laiškus tik iš Inbox katalogo, o sent-mail ir trash katalogai joms nepasiekiami (išimtis - naudojant IMAP protokolą), todėl jei persipildė šie katalogai, juos greičiausiai turėsite išvalyti prisijungę prie webmail.vu.lt .

 

III. Profilaktinės priemonės, kurios neleis persipildyti Jūsų el. pašto dėžutei ateityje:

 • Nekaupkite laiškų su dideliais priedais, išsisaugokite juos savo kompiuteryje.
 • Jei naudojatės klientine programa, nepalikinėkite serveryje laiškų neribotam laikui (nustatykite, kad programa trintų parsiųstus senus laiškus iš serverio).
 • Jei siunčiate laiškus su dideliais prisegtais priedais per webmail.vu.lt , geriau juos reguliariai trinti iš sent-mail katalogo.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos