El. pašto duomenų keitimas

Atnaujinta: 2014-02-24

I. El. pašto duomenų keitimas VU studentams ir darbuotojams

 

VU el. pašto prisijungimo vardų, adresų ir slaptažodžių keitimas atliekamas per VU E. tapatybių valdymo sistemą adresu idm.vu.lt. Jei anksčiau sistemoje nesiregistravote, tai reikėtų padaryti. Neregistruoti naudotojai negali pasikeisti senų ir pamirštų slaptažodžių, kurie galioja visose užsakytose el. paslaugose, atnaujinti el. pašto adresų, užsisakyti kitų el. paslaugų.

Darbuotojai savo tabelio numerį gali sužinoti padalinio administracijoje, o studentai savo studijų knygelių numerių - padalinio administracijoje iš paskirto studijų kuratoriaus.

Nepamirškite užpildyti saugumo klausimų (idm.vu.lt → „Nustatymai" → „Saugumo klausimai"), kitaip sistemoje negalėsite naudotis pamiršto slaptažodžio keitimo funkcija (žr. žemiau).

 

Prisijungimo vardai VU darbuotojams ir studentams suteikiami pagal nustatytas taisykles. Jungiantis idm.vu.lt, laukelyje „Naudotojo vardas“  tinka tiek įprastas prisijungimo vardas, tiek Jūsų VU el. pašto adresas.

 

Duomenų keitimas (tik registruotiems sistemoje naudotojams!):

  • Slaptažodžio keitimas: idm.vu.lt → „Nustatymai" → „Keisti slaptažodį".
  • El. pašto adreso keitimas: idm.vu.lt → „Nustatymai" → „Keisti el. pašto adresą".
  • Pamiršto slaptažodžio keitimas: idm.vu.lt → būtinai užpildykite laukelį „Naudotojo vardas" (tinka ir VU el. pašto adresas) → paspauskite „Pamiršote slaptažodį?" → atsakykite į klausimus (žr. auksčiau „Saugumo klausimai").

 

Pastabos!

  • Ne visos senesnės klientinės el. pašto programos atpažįsta, kada laikas keisti seną slaptažodį. Jei Outlook Express ar kita programa po ~3 mėnesių meta pranešimą dėl klaidingo slaptažodžio, nors anksčiau jis veikė, greičiausiai atėjo laikas jį pakeisti.
  • Jei pasikeitėte el. pašto adresą ir naudojate klientinę el. pašto programą, nepamirškite joje nurodyti savo naujo adreso.

 

 

Pagalba ir kontaktai

Visais neaiškiais VU el. pašto duomenų keitimo klausimais galite kreiptis nurodytais kontaktais.

 

 

II. El. pašto duomenų keitimas kitų institucijų darbuotojams ir studentams

 

Ne VU kamieninių padalinių darbuotojai ir studentai el. pašto slaptažodžius įprastu būdu gali pasikeisti adresu svid.vu.lt

Jei pamiršote slaptažodį, prisijungimo vardą, norite pakeisti el. pašto adresą ar iškilo kitų nesklandumų, prašome kreiptis į savo institucijos kompiuterių tinklo administratorių.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos