Kaip pasiekti VU el. paštą

Atnaujinta: 2017-02-02

Populiariausi el. pašto tvarkymo būdai yra:

I. VU Žiniatinklio paštas (https://webmail.vu.lt arba https://web2mail.vu.lt)

Tai paprasčiausias ir populiariausias būdas skaityti bei siųsti el. pašto žinutes. Visi gauti bei į katalogus suskirstyti laiškai yra saugomi el. pašto serveryje mail.vu.lt jums skirtoje diskinėje vietoje (žr. skiriami resursai ir apribojimai). Naudotis VU Žiniatinklio paštu pakanka interneto naršyklės.

 II. Klientinės el. pašto programos, pvz. Outlook, Eudora, Outlook Express, Mozilla Thunderbird ir kt.

Šis būdas tinka tiems, kurie turi asmeninį kompiuterį ir nori turėti daugiau galimybių ir patogumo tvarkydami didesnį el. laiškų kiekį. Su klientine programa el. laiškus galima atsisiųsti, juos saugoti bei tvarkyti asmeniniame kompiuteryje, nekaupiant jų el. pašto serveryje. Tokiu būdu Jūs visada galėsite greičiau ir patogiau siųsti naujus ir archyvuoti senesnius el. laiškus asmeniniame kompiuteryje bei neviršysite el. pašto dėžutei skirtos vietos serveryje.

Kai kurių komercinių tiekėjų el. pašto aplinką galima integruoti su VU el. paštu ir turėti klientinių programų funkcionalumą nediegiant specialios programos kompiuteryje (plačiau žr. klausimą apie Gmail).

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos