EDUROAM belaidė prieiga

Atnaujinta: 2018-08-29

 eduroam_small

Apie „eduroam“

„eduroam (angl. Education Roaming) – tarptautinis akademinių organizacijų belaidės prieigos (Wi-Fi) tinklas.

„eduroam“ belaidis tinklas leidžia naudotis internetu ne tik Vilniaus universitete, bet  ir kitose projekte dalyvaujančiose organizacijose (plačiau apie tai galite sužinoti šiame vaizdo įraše).

„eduroam“ belaidis tinklas VU veikia nurodytose ryšio zonose, o jo naudotojams galioja Vilniaus universiteto kompiuterių tinklo naudojimo taisyklės.

Daugumoje „eduroam”  ryšio zonų (ne visuose fakultetuose) veikia ir atviras (nereikia prisijungimo vardo ir slaptažodžio) „info” tinklas. Jis skirtas prieiti tik prie pagrindinių VU tinklalapių ir informacijos apie prisijungimą prie „eduroam”.

 

Visose E. tapatybių valdymo sistemos apjungtose paslaugose (VU el. paštas, VU IS, „eduroam” , VU VPN, Failų perdavimo sistema) galioja tas pats slaptažodis, kurį reikia keisti kas 84 dienas.

 

 Prisijungimas prie „eduroam“

Pasirinkite instrukciją pagal Jūsų kompiuteryje ar įrenginyje naudojamą operacinę sistemą:

1. „eduroam” nustatymai Microsoft Windows 8, 8.1, 10

2. „eduroam” nustatymai Microsoft Windows 7

3. „eduroam” nustatymai Microsoft Windows Vista

4. „eduroam” nustatymai Microsoft Windows XP

5. „eduroam” nustatymai Linux (Ubuntu, GNOME aplinka)

6. „eduroam” nustatymai Apple Mac OS X (Mac, iMac, MacBook)

7. „eduroam” nustatymai Apple iOS (iPod, iPhone, iPad)

8. „eduroam” nustatymai Google Android

9. Jei naudojate kitus įrenginius ar operacines sistemas, galite bandyti jungtis prie „eduroam”  tinklo nurodydami pagrindinius tinklo parametrus.

 

Pastabos

  • Jei pageidaujate siųsti laiškus per VU SMTP iš „eduroam” tinklo, plačiau skaitykite čia...

 

Kitos nuorodos:

Vaizdo klipas apie „eduroam“

 

 

Kontaktai

Jei iškilo problema ir atsakymo į Jums kilusį klausimą nėra dažnai užduodamų klausimų sąraše, o visus žingsnius atlikote pagal aprašytas instrukcijas, tuomet prašome kreiptis žemiau pateiktais kontaktais. Problemą išspręsti bus lengviau, jei nurodysite daugiau techninių detalių: kokią operacinę sistemą ir įrenginį naudojate arba kokiomis konkrečiai instrukcijomis vadovavotės, kurioje vietoje bandėte jungtis, kokį prisijungimo vardą vedėte ir pan.

Kontaktai:

    • El. paštu
    • Tel. +370 5 236 6200
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos