Dažnai užduodami klausimai (D.U.K.)

Atnaujinta: 2014-10-08

1. Universitete prisijungiau prie „info“ belaidžio tinklo. Grįžus namo vietoj įvairių tinklalapių (pvz. google.com) naršyklėje užkraunamas „info“ tinklalapis. Kaip jį panaikinti?

Jūsų naršyklė laikinojoje atmintyje (cache) išsaugojo „info“ tinklalapio kopiją susiedamą jį su kitais adresais. Paprasčiausias būdas yra tiesiog perkrauti tinklalapį (spauskite refresh/reload arba F5 klaviatūroje), tačiau to gali neužtekti. Geriausia išvalyti laikinąja atmintį per naršyklės nustatymus.

Google Chrome nustatymai

Angliška versija: „Settings“ → „Show advanced settings..“. → „Clear Browsing data...“ (pažymėti nustatymai „Clear browsing history“ ir „Empty the cache“).

Lietuviška versija: „Pasirinktys“ → „Po gaubtu“ → „Privatumas“ → „Išvalyti naršymo duomenis“.

Mozilla Firefox nustatymai:

Spauskite klavišus Ctrl+Shift+Del → pasirinkite visą laikotarpį → „Details“ grafoje varnelė ties „Cache“ turi būti uždėta → „Clear Now“.

2. Esu kito universiteto „eduroam“ naudotojas, tačiau Vilniaus universitete prie „eduroam“ prisijungti nepavyksta. Ką reikėtų daryti?

Priežastis gali būti Jūsų organizacijoje naudojami kiti „eduroam“ tinklo parametrai:

• VU naudojamas saugumo tipas (Security type) yra WPA2-Enterprise, o kitur gali būti WPA-Enterprise;
  • VU naudojamas duomenų šifravimas (Encryption type) yra AES, o kitur gali būti TKIP.

Ne visi įrenginiai ir operacinės sistemos sugeba automatiškai prisiderinti prie pasikeitusių tinklo parametrų, todėl juos reikėtų patikrinti ir, esant būtinybei, pakeisti.

VU „eduroam“ tinklo parametrai.

Kaip pasiekti šiuos parametrus, rasite „eduroam“ diegimo instrukcijose (II. etapas).

3. Kur gauti saugumo sertifikatą Windows Phone 8?

Galite parsisiųsti jį iš čia.