Dažnai užduodami klausimai (D.U.K.)

Atnaujinta: 2016-03-10

1. Kaip patikrinti, ar dabar esate prisijungęs prie VU VPN?

Prisijunkite adresu www.tinklas.vu.lt/ip ir gausite atsakymą, ar šiuo metu esate prisijungęs prie VU VPN.

2. Ką daryti pamiršus prisijungimo prie VU VPN slaptažodį?

Pamirštą slaptažodį galite pasikeisti VU E. tapatybių valdymo sistemoje. Plačiau apie tai skaitykite VU E. tapatybių valdymos sistemos D.U.K.

3. Windows bandant jungtis VU PPTP VPN būdu rodoma klaida Nr. 691. Ką daryti?

Įsitikinkite, jog teisingai įvedate savo slaptažodį, susikurtą E. tapatybių valdymo sistemoje.

4. Bandant jungtis prie VU VPN (VU Cisco IPSec VPN) rodoma klaida: „Secure VPN Connection terminated localy by the client. Reason 412:The remote peer is no longer responding.“ Kas atsitiko?

Prisijungimas prie VU VPN yra negalimas dėl jūsų kompiuteryje iškilusių problemų. Tai gali įtakoti įdiegtos antivirusinės programos, ugniasienės ar kita panašaus pobūdžio programinė įranga. Pamėginkite laikinai atjungti minėtas programas ir mėginkite jungtis prie VU VPN dar kartą. Stebėkite, ar nesikeičia klaidos kodas. Jeigu ir tuomet prisijungti nepavyktų, tada pamėginkite susikonfigūruoti alternatyviąją prieigą prie VU VPN (VU Cisco Anyconnect VPN ar VU PPTP VPN).

5. Ką reikia įrašyti jungiantis VU PPTP būdu į „Domain“ lauką?

Domain“ lauką reikia palikti tuščią.

6. Prisijungiu prie VU PPTP VPN, bet man neatverčia jokių interneto puslapių.

Patikrinkite, ar gerai nustatėte DNS serverius.

7. Kaip importuoti VU Cisco IPSec VPN profilį, jeigu jau naudojate Cisco IPSec VPN klientą?

Jei jau naudojate Cisco IPSec VPN klientą, pakanka importuoti VU VPN profilį (nustatymų failą):

• Parsiųskite VU Cisco IPSec VPN profilio failą (ant nuorodos paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite „Save Target  As...“ arba „Save Link As...“).
  • Atsidarykite Cisco IPSec VPN klientą, pasirinkite meniu „Connection Entries“ → „Import...“.
  • Pažymėkite VU VPN profilio failą (VU-VPN.pcf).
  • Paspauskite mygtuką „Open“ . Tada turi pasirodyti pranešimas „The VPN connection entry “...\VU-VPN.pcf „was successfully imported.“
  • Prisijungimų sąraše atsiras įrašas VU-VPN. Jį pasirinkę galėsite prisijungti prie VU VPN.

8. Kiek VU VPN prisijungimų vienu metu leidžiama naudotojui?

VU Cisco VPN (Anyconnect ir IPSec) prisijungimo būdais su tuo pačiu prisijungimo vardu galima jungtis vienu metu iš kelių įrenginių.

Naudojant VU PPTP VPN vienam naudotojui (pagal prisijungimo vardą) iš vieno IP adreso galima užmegzti tik vieną prisijungimą. Jei namų tinkle prie interneto visi įrenginiai jungiasi per maršrutizatorių, jie turi vieną išorinį IP adresą. Tokiu būdu, naudojant tuos pačius prisijungimo duomenis tik vienas įrenginys ar kompiuteris tuo pačiu metu galės naudoti VU PPTP VPN prisijungimo būdą. Kiti įrenginiai galės jungtis naudodami tik kitą IP (ne iš namų tinklo), VU Cisco VPN prisijungimo būdą arba kitą prisijungimo vardą ir slaptažodį.

Windows operacinėje sistemoje viename kompiuteryje vienu metu VPN gali naudotis tik vienas prisijungęs naudotojas. Tai aktualu, kada kompiuteriu vienu metu dalijasi keli naudotojai.

9. Esu VU Tarptautinio verslo mokyklos (TVM) darbuotojas/studentas, bet nepavyksta prisijungti prie VU VPN. Kodėl?

VU TVM darbuotojams ir studentams VU VPN paslauga nėra teikiama. Norintys naršyti VU bibliotekos prenumeruojamose straipsnių bazėse, tai gali daryti VU bibliotekos skyriuose arba prisijungę prie VU TVM VPN (daugiau informacijos galite rasti VU TVM informacijoje studentams).

10. Nepavyksta įdiegti VU Cisco (Anyconnect) VPN klientinės programos kompiuteryje su Windows 8/8.1/10.

Jeigu naudojate trečių šalių antivirusinę/ugniasienės programinę įrangą, kartais ji gali neleisti įdiegti kompiuteryje VPN klientinės programos. Tokiu atveju galimi šie sprendimai:

1. Programos nustatymuose laikinai (diegimo metu) išjungti antivirusines/ugniasienės apsaugas, o po sėkmingo VPN kliento diegimo ją vėl įjungti;
  2. Jei nepavyko pirmas sprendimas, galima bandyti laikinai išdiegti antivirusinę programą iš sistemos ir perkrovus kompiuterį diegti VPN klientą. Po sėkmingo VPN diegimo galite vėl įdiegti antivirusinę programą ir patikrinti, ar pavyksta prisijugnti prie VU VPN;
  3. Jeigu niekaip nepavyksta suderinti VU Cisco Anyconenct kliento veikimo su esama antivirusine programa, galima išbandyti kitas antivirusinės apsaugos priemones (taip pat ir integruotas Windows 8/8.1/10) arba įsidiegti ir naudoti VU PPTP PVN.