VU E. tapatybių valdymo sistema

Atnaujinta: 2016-01-14

Vilniaus universitete veikia E. tapatybių valdymo sistema (E. tapatybių VS) - centralizuotai teikiamų VU e. paslaugų užakymo ir prieigos duomenų (prisijungimo vardo bei slaptažodžio) tvarkymo savitarnos sistema, pasiekiama adresu idm.vu.lt

E. tapatybių valdymo sistemoje galima:

VU e. paslaugos skelbiamos tinklalapyje www.epaslaugos.vu.lt

Kilus klausimams, rašykite adresu

 

Registracija

Susikurti naudotojo paskyrą E. tapatybių valdymo sistemoje galima adresu idm.vu.lt (spauskite nuorodą REGISTRACIJA).

Jei anksčiau sistemoje nesiregistravote, tai reikėtų padaryti nedelsiant. Taip pat ir tuo atveju, jei ir anksčiau naudojotės VU el. pašto, VU informacinės sistemos bei kitomis e. paslaugomis. Neregistruoti naudotojai negali pasikeisti senų ir pamirštų slaptažodžių, kurie galioja e. paslaugose, atnaujinti el. pašto adresų bei užsisakyti naujų e. paslaugų.

Bakalauro ir magistrantūros studijų studentai savo registracijos/studijų knygelių/pažymėjimų numerius gali sužinoti padalinio administracijoje iš paskelbtų studentų sąrašų arba paskirto studijų kuratoriaus.

Doktorantai ir rezidentai juos gali sužinoti doktorantūros ir rezidentūros skyriuje.

Darbuotojai tabelio numerius gali sužinoti savo padalinio administracijoje.

Tarptautinių programų (pvz. Erasmus) studentai savo registracijos/studijų knygelių/pažymėjimų numerius gali sužinoti Tarptautinių programų ir ryšių skyriuje. Registracijos metu veskite savo registracijos numerį ir gimimo datą.

 

 Svarbu!

 • Registracijos (studijų knygelės) Nr.  yra kiekvienam studentui VU studentų duomenų bazėje priskiriamas unikalus numeris, suteikiamas pasirašius studijų sutartį. Registracijos (el. studijų knygelės) ir studento pažymėjimo (LSP) numeriai gali nesutapti, jei pasirašėte naują sutartį, o pažymėjimas liko senas.
 • Saugumo klausimai. Pildydami saugumo klausimus galite įvesti atsakymus ir nesusijusius su pateiktais klausimais. Svarbiausia, kad atsakymus atsimintumėte ir jie nebūtų lengvai atspėjami kitiems. Saugumo klausimai yra pastovūs ir padės pasikeisti pamirštą slaptažodį, kuris keičiamas kas 84 dienos. Pamiršę saugumo klausimus negalėsite savarankiškai pasikeisti pamiršto slaptažodžio ir turėsite kreiptis į pagalbos tarnybą.
 • Prisijungimo vardai registruojantis studentams suteikiami s+studijų knygelės Nr. (pvz. s1234567), o darbuotojams vu+darbuotojo tabelio Nr. (pvz. vu12345).
 • Jei VU el. pašto adresą turėjote anksčiau, sistema suras ir panaudos esamą adresą ir prisijungimo vardą. Seną el. pašto adresą atnaujinti galėsite pirmą kartą prisijungę prie sistemos.
 • Jei kartu VU studijuojate ir dirbate, registruotis reikės tik vieną kartą. Priklausomai nuo to, pirmą kartą vesite studento registracijos Nr. ar darbuotojo tabelio Nr., bus suteiktas ir atitinkamas prisijungimo vardas. Prisijungę matysite atskirai visas Jums kaip studentui ir darbuotojui prieinamas el. paslaugas.
 • Studijuojantiems daugiau nei vienoje specialybėje registruotis taip pat reikia tik vieną kartą.

 

Kaip naudotis prisijungus

 Pagrindinių funkcijų naudojimas (tik registruotiems sistemoje naudotojams!):

 • Slaptažodžio keitimas: idm.vu.lt → „Nustatymai“„Keisti slaptažodį“.

 • El. pašto adreso keitimas: idm.vu.lt → „Nustatymai“„Keisti el. pašto adresą“.

 • Pamiršto slaptažodžio keitimas: idm.vu.lt → būtinai užpildykite laukelį „Naudotojo vardas" (tinka ir VU el. pašto adresas) → paspauskite „Pamiršote slaptažodį?“ → atsakykite į klausimus (žr. auksčiau „Saugumo klausimai“).

 • Saugumo klausimų įvedimas/keitimas: idm.vu.lt → „Nustatymai" → „Saugumo klausimai“.

 

Svarbu!

 • Jei studijuojate ir norite gauti svarbius pranešimus iš VU informacinės sistemos (pvz. dėl pasirenkamų dalykų) ir automatizuotų fakulteto el. pašto konferencijų (pvz. informacija iš dekanato ir dėstytojų), būtinai turite užsisakyti ir VU el. pašto dėžutę ir prieigą prie VU IS.
 • Kai užsakote/aktyvuojate el. paslaugas, visada spauskite mygtuką „Išsaugoti“, kitaip pakeitimai neįsigalios. Tas pats galioja ir išjungiant/atsisakant el. paslaugų.
 • Keisti naudotojo vardo pagal naujausią studento registracijos (studijų knygelės/LSP) Nr. šiuo metu galimybės nėra.
 • Jei pasikeitėte pavardę ar perėjote į kitą fakultetą ir sistemoje neleidžia keisti el. pašto adreso, reiškia studentų DB nėra atnaujinti Jūsų duomenys. Šiuo klausimu reikėtų kreiptis į savo padalinio administraciją.

 

Pagalba ir kontaktai

Jei turite dažnai užduodamuose klausimuose neatsakytų klausimų ar iškilo nesklandumų, prašome kreiptis nurodytais kontaktais.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos